S275JR+AR-teräslevy: Ominaisuudet ja sovellukset
S275JR+AR-teräslevy on keski-hiiliteräs, jota käytetään yleisesti korkeaa lujuutta ja hyvää hitsattavuutta vaativissa rakennesovelluksissa.S275JR+AR on seostamaton, kuumavalssattu-rakenneteräslaatu (EN 10025-2), jonka vähimmäismyötölujuus on 275 MPa (< 16mm).
S275JR+AR: Kehittynyt rullausprosessi parannetuille ominaisuuksille
S275JR+AR-laatu vie S275JR:n ominaisuudet askeleen pidemmälle. "+AR" tarkoittaa "Advanced Rolling", mikä osoittaa, että tämä teräs käy läpi kehittyneemmän valssausprosessin. Tämä edistynyt tekniikka parantaa mekaanisia ominaisuuksia ja hienostuneempaa mikrorakennetta.
Sen tärkeimpiä suorituskykyominaisuuksia ovat:
1.S275JR+AR Kemiallinen koostumus
Teräs sisältää hiiltä (C), mangaania (Mn), piitä (Si), fosforia (P) ja rikkiä (S). Tyypilliset vaihteluvälit ovat:
Hiili: 0,20–0,27 %
Mangaani: 1,20–1,60 %
Tämä koostumus varmistaa tasapainoisen lujuuden ja hitsattavuuden.
2.S275JR+AR mekaaniset ominaisuudet
Syötön lujuus: ~275 MPa
Vetolujuus: 450-600 MPa
Erinomainen iskunkestävyys, jopa -20 asteessa (Charpy V-lovi testattu).
3.S275JR+AR korroosionkestävyys
Toimii hyvin normaaleissa ilmasto-olosuhteissa, mutta ei sovellu meriympäristöön tai erittäin syövyttävään ympäristöön. Tällaisissa tapauksissa voidaan tarvita vaihtoehtoja, kuten ruostumaton teräs.
4.S275JR+AR Hitsattavuus
Yhteensopiva eri hitsausmenetelmien (esim. SMAW, GMAW) kanssa ja sillä on hyvät kylmätaivutusominaisuudet.
5.S275JR+AR-kovuus
Brinell-kovuus (BHN): 140–220, mikä varmistaa muodonmuutoskestävyyden kuormituksen alaisena.
6. S275JR+AR Prosessoitavuus
Helposti leikattavissa, taivutettavissa ja muotoiltu ilman halkeamia tai murtumia koneistuksen aikana.
7.S275JR+AR lämpötilan mukautuvuus
Säilyttää iskunkestävyyden matalissa{0}}lämpötiloissa, joten se sopii kylmiin ilmastoihin.
Mikä on S275JR AR?
S275JR+AR-laatu vie S275JR:n ominaisuudet askeleen pidemmälle."+AR" tarkoittaa "Advanced Rolling", mikä osoittaa, että tämä teräs käy läpi kehittyneemmän valssausprosessin. Tämä edistynyt tekniikka parantaa mekaanisia ominaisuuksia ja hienostuneempaa mikrorakennetta.
S275JR teräslevy: eurooppalainen standardi hiilirakenneteräs
S275JR on eurooppalainen standardi hiilirakenneteräslevy, jonka lujuus on hieman suurempi kuin S235JR. Aiheeseen liittyviä materiaalilaatuja ovat S275JR+AR, S275JR+N, S275JR+N-Z15, S275JR+N-Z25 ja S275JR+N-Z35. Arvosanamerkintöjen merkitys selitetään alla:
S275JR+AR
S: Rakenneteräs
275: Pienin myötöraja 275 MPa
JR: Iskusitkeys täyttää standardit huoneenlämpötilassa (2 astetta) ja taivutuskyky on tyydyttävä
+AR: Kuumavalssattu-prosessi
S275JR+N
Samat merkitykset S:lle, 275:lle ja JR:lle
+N: Normalisoitu valssaus tai normalisoitu lämpökäsittely, raerakenteen jalostaminen ja mekaanisten ominaisuuksien parantaminen
S275JR+N-Z15
Sama kuin S275JR+N
-Z15: Z-suuntainen suorituskyky vähintään 15 %:n paksuuden vähennyksellä
S275JR+N-Z25
-Z25: Parempi Z-suuntainen suorituskyky (vähintään 25 %:n paksuusvähennys), sopii rakenteisiin, joissa on huomattava paksuus-suuntainen jännitys
S275JR+N-Z35
-Z35: Ensiluokkainen Z-suuntaussuorituskyky (vähintään 35 %:n paksuusvähennys), poikkeuksellinen lamellirepeämisenkestävyys, käytetään kriittisissä rakenteissa (esim. offshore-tuuliperustukset, korkea-nouseva kuorma-kantavissa komponenteissa), jotka vaativat äärimmäistä paksuutta-suuntalujuutta.
Hanki S275JR-laatusertifikaatti
Pintakäsittelyvaihtoehdot S275JR+AR paksulle levylle
1.Passivointihoito
Kemiallinen passivointi luo suojaavan oksidikalvon S275JR+AR-pintaan, mikä parantaa merkittävästi korroosionkestävyyttä vaativissa ympäristöissä.
2.Anti-sormenjälkihoito
S275JR+AR-pinnoille levitetty erikoispinnoite estää sormenjälkiä ja tahroja, mikä on ihanteellinen arkkitehtonisiin sovelluksiin, jotka vaativat koskemattoman ulkonäön.
3.Öljyttymisen suojaus
Valmiiksi levitetyt ruosteenestoöljysuojat S275JR+AR-levyt varastoinnin ja kuljetuksen aikana varmistaen toimituksen optimaalisessa kunnossa.
4.Hiekkapuhalluksen valmistelu
Pinnan karhennus hiekkapuhalluksella optimoi S275JR+AR:n myöhempiä pinnoitusprosesseja varten, mikä parantaa maalin tartuntakestävyyttä.
5.Vaihtoehto galvanoidusta teräksestä
Äärimmäiseen korroosionkestävyyteen (esim. merirakenteet) suosittelemme S275JR+AR:n galvanoituja teräsvariantteja, jotka tarjoavat erinomaisen suojan sinkkipinnoitteen ansiosta.
6.Kiillotusviimeistely
Tarkkuuskiillotus tuottaa peilin kaltaiset pinnat S275JR+AR-paksuille levyille, jotka sopivat koristeellisiin ja -näkyvyyssovelluksiin.
Mitä eroa on S275:n jaS275JR terästä?
Tätä kysymystä varten meidän on tarkistettava seostamattomien rakenneterästen alkuperästandardi EN10025{1}}2. S275 ei ole tietty teräslaatu, se on yleinen nimi teräkselle S275JR, S275J2 ja teräkselle.S275J0 terästä. S275JR-teräs on vain yksi S275-teräksistä. Älä siis sekoita S275 ja S275JR terästä.
S275 ja S275JR teräksen kemiallinen koostumus - kauhan analyysi:
| Teräsluokka | С | Mn | S | P | N | Сu | |
| S275 | JR | <=0.22 | <=1.50 | 0.035 | 0.035 | <=0.012 | <=0.55 |
| J0 | <=0.18 | <=1.50 | 0.03 | 0.03 | <=0.012 | <=0.55 | |
| J2 | <=0.18 | <=1.50 | 0.025 | 0.025 | - | <=0.55 | |
S275 ja S275JR teräksen mekaaniset ominaisuudet:
| Luokka | Min. Sadonvoimakkuus (t pienempi tai yhtä suuri kuin 16 mm) |
Vetolujuus (t pienempi tai yhtä suuri kuin 400 mm) |
Pidentymä A (3 mm Pienempi tai yhtä suuri kuin t Pienempi tai yhtä suuri kuin 40 mm) min |
Lämpötila/aste | Iskuenergia (Pitkittäinen)/J min |
|
| S275 | JR | 275 Mpa | 380-580 Mpa | 15% | 20 | 27 |
| J0 | 275 Mpa | 380-580 Mpa | 15% | 0 | 27 | |
| J2 | 275 Mpa | 380-580 Mpa | 13% | -20 | 27 | |
Kun meille kerrotaan, että S275-terästä tarvitaan. Ensinnäkin meidän on vahvistettava, onko S275JR teräs,S275J2 terästätai S275J0 terästä tarvitaan. Suurin ero kolmen S275-teräksen välillä on niiden iskulämpötilassa: 20 astetta S275JR-terästä, -20 astetta S275J2-terästä ja 0 astetta S275J0-terästä.
S275JR hiiliteräslevyjen vastaavat lajit:
Varoitus! Vain viitteeksi
| EU | Saksa | Japani | Ranska | Eurooppalainen vanha | Italia | Kiina | Itävalta | Norja | Venäjä | Inter | Portugali | Intia |
| FI | DIN, WNr | JIS | AFNOR | FI | UNI | GB | ONORM | NS | GOST | ISO | NP | ON |
| S275JR | RSt42-2 | SS400 | E28-2 | Fe430B | Fe430B | Q275 | St42F | NS12142 | St4ps | E275B | FE430-B | IS2062 |
| St 44-2 | St430B | St4sp |
S275JR on eurooppalaisen standardin EN10025 (1994) mukainen hiilirakenneteräs ja niukkaseosteinen rakenneteräs. Sen muotoja ovat terästangot, teräslevyt ja teräsnauhat. Se valmistetaan pääasiassa kuumavalssausprosessilla ja toimitetaan ei--lämpökäsiteltynä.
S275JR ja S275AR
S275 – luja ja myöhempi rakenneteräs, jota käytetään laajasti rakennusteollisuudessa.
Masteel UK Limited toimittaa laajan valikoiman S275-luokan teräksiä standardin EN 10025 mukaisesti, mukaan lukien S275JR ja S275AR. Toimitamme myös laajan valikoiman teräsprofiileja – mukaan lukien palkit ja pilarit.
Länsieurooppalaista alkuperää olevat teräksemme valmistetaan korkealaatuisina ja ovat täydellinen materiaali maa- ja vesirakennusprojekteihisi.
Tietoja S275 Common Steelsistä
S275JR
Rakennelaatu (S), jonka myötöraja on vähintään 275 N/mm², JR-merkintä vahvistaa, että teräkselle on tehty pitkittäinen Chary V-Notch-iskutesti 27 J (joulea) huoneenlämpötilassa. Muita Charpy-merkintöjä ovat JO, J2 ja K2.
S275AR
Rakennelaatu (S), jolla on sama myötöraja 235 N/mm²m, mutta toimitetaan "valssattuina".
S275-rakenneteräslevy on monipuolinen materiaali, jota voidaan käyttää monenlaisissa rakennus- ja suunnittelusovelluksissa.
Mitä S275JR teräs vastaa?
A36
1 (American Welding Society) sallii S275JR:n vastaavanaA36hitsaustarkoituksiin, ja niitä vaihdetaan usein kansainvälisissä projekteissa.
Mikä on S355JR AR?
Kaupallinen laatu ja S355JR levy onyleensä litteä levymateriaali, jonka paksuus on 4,5 mm tai paksumpi. Levyt "valssattuina" (S355JA + AR) ovat käyneet läpi valssausprosessin ja sitten ne jäähdytetään staattisessa ilmassa.
Mitä eroa on S275JR:n ja S355JR:n välillä?
S275JR: Tarjoaa 275 MPa:n vähimmäismyötölujuuden 16 mm:n paksuuteen asti. Tämä tekee siitä sopivan sovelluksiin, joissa kohtalainen lujuus riittää. S355JR: Tarjoaa korkeamman, 355 MPa:n vähimmäismyötölujuuden jopa 16 mm:n paksuudella, joten se on ihanteellinen projekteihin, jotka vaativat suurempaa kuorman{8}}kantokykyä.
Onko S275JR kuumavalssattu?
Teräs S275JR
Luokitus:-seostamaton rakenneteräs. Tuotteet: Litteä ja pitkäkuumavalssatut tuotteet-ja puolivalmiita{0}}tuotteita.
Kumpi on parempi, S275 vai S355?
Tästä hintaerosta huolimattaS355-rakenneteräs on usein suositeltavampi, koska sen rakennepaino on pienempi kuin S275-tyyppinen. On myös parempi, kun on tarpeen saavuttaa ennalta määrätyt mekaanisten ominaisuuksien arvot kokonaispainorajojen läsnä ollessa.
Mihin S275JR:ää käytetään?
Pitkiä ja litteitä S275JR-terästuotteita käytetäänhitsattujen ja niitattujen teräsrakenteiden valmistus. Tätä terästä käytetään myös koneen-valmistuksessa pieni-kuormitettaville osille, mukaan lukien holkit, akselit ja akselit.
Mikä on S275jr-teräksen laatu?
Tavallinen rakennusteräs, jonka myötöraja on vähintään 275 MPa. Viimeiset kirjaimet vastaavat kimmoisuuskokeessa saatua arvosanaa (pituustaivutuksen Charpy-iskutestissä absorboitunut minimienergia), joka JR:n tapauksessa on vähintään 27 joulea lämpötilassa +20ºC.
Mikä on S275jr:n hinta kilolta?
Tukku-/bulkkimarkkinat (FOB-hinnat tehtailta)
Jos ostat irtotavarana suoraan tehtailta tai suurilta viejiltä (kuten Kiinasta tai Intiasta), hinnat ilmoitetaan yleensä metristä tonnia kohti, mutta ne jakautuvat seuraavasti:
0,55–0,70 USD/kg(noin 550–700 dollaria tonnilta) kuumavalssatuille S275JR-keloille tai vakiolevyille.
GNEE STEEL voi tarjota asiakkailleen erilaisia puoli-puolituotteita ja laajoja muovauspalveluita moniin ensiluokkaisiin{0}}laitteisiin, kuten CNC-leikkauskoneeseen, puristinjarrukoneeseen, oikaisukoneeseen, rullataivutuskoneeseen, tasatankoon, purseenpoistokoneeseen jne..
GNEE TERÄKSEN KÄSITTELY










1.CTL- JA SL-PALVELU (141 ASETTA)
Tällä hetkellä GNEE STEEL on tuonut monia kehittyneitä CTL/SL-laitteita Italiasta ja Koreasta ja voi tarjota räätälöityjä CTL/SL-palveluita kylmävalssatusta ruostumattomasta teräksestä ja hiiliteräksestä kuumavalssattuihin ruostumattomaan teräkseen ja hiiliteräkseen sekä nauhoihin ja erittäin{0}}leveisiin levyihin.
CTL-TILAT
Max pituus: 16500mm
Max leveys: 2200mm
Suurin paksuus: 25,4 mm
Suurin tuottovoima: 1500 Mpa
SL-TILAT
Max leveys: 2200mm
Max paksuus: 18mm
Suurin raon määrä: 31
Suurin tuottovoima: 1200 Mpa


2.LEIKKAUSPALVELU
GNEE STEEL toi paljon kehittyneitä leikkauskoneita Saksasta, Ruotsista, Amerikasta ja Japanista, mukaan lukien plasmaleikkauskone, vesisuihkuleikkauskone, laserleikkauskone, liekkileikkauskone ja sahakone. Vastatakseen asiakkaiden monipuolisiin tarpeisiin GNEE STEEL ottaa käyttöön myös pesätoimivia moni{1}}leikkausmenetelmiä ja intensiivistä tuotantoa parantaakseen tuotantokapasiteettia ja säästääkseen asiakkaiden kustannuksia.
Laserleikkauskone
Suurin leikkauspituus: 40 000 mm
Suurin leveys: 4600 mm
Max paksuus: 100mm
Liekkileikkauskone
Suurin leikkauspituus: 40 000 mm
Max leveys: 8000mm
Max paksuus: 500mm

Plasmasleikkauskone
Suurin leikkauspituus: 30 000 mm
Max leveys: 5000 mm
Max paksuus: 100mm
Vesisuihku-leikkaus
Suurin leikkauspituus: 12 000 mm
Suurin leveys: 4010 mm
Max paksuus: 250 mm

3.MUODOSTUSPALVELU
Teräslevyn rullataivutus
Suurin valssauspaksuus: jopa 200 mm
Suurin leveys: 4200 mm


Automaattinen taivutuskone-Paina jarrua
Suurin taivutuskyky:3000 tonnia
Suurin taivutuspituus:15 000 mm
Korkean{0}}lujuuden ja kulutuksenkestävien-terästen taivutuksen asiantuntija



Lävistyskone
Suurin leveys: 3 070 mm
Max paksuus: 8mm
Max paine: 250t

VIIMEISTELYPALVELU
GNEE STEEL -viistysalustassa on reunajyrsintä, reunahöylä, liekki-/plasmauraleikkauskone, liekkiuraleikkausrobotti, pöytäviistokone, portaalihöylä ja muita edistyneitä laitteita, jotka tarjoavat asiakkaille osien esivalmistuspalveluita, V{0}}-tyypin, Y--tyypin, X--takuu- ja U-tyyppisten prosessien päivittäistä käsittelyä. tuotteiden kokoonpano.
Jyrsintä:
Suurin leikkauspituus: 18 000 mm
Max leveys: 4500mm
Max paksuus: 120 mm


Viistot:
Max pituus: 16 000 mm
Max paksuus: 80mm

TYÖSTÖPALVELU
GNEE STEEL omistaa CNC Portal--tyyppisen poraus- ja jyrsinkoneen, CNC-lattia---tyypin poraus- ja jyrsinkoneen, vertikaalisen tarkkuuden 5--akselin jyrsinkoneen, portaalityyppisen höylän, pystysorvin, lieriömäisen hiomakoneen, hydraulihöylän ja CNC-sorvin ja voi tarjota suurille asiakkaille varaosia.
Gantry-tyyppinen poraus- ja jyrsintäkoneistuskeskus
Max pituus: 48000mm
Max leveys: 12500mm
Max korkeus: 8000mm
Suurin halkaisija: 10500mm

Syvän{0}}reiän porauslaitteet
Suurin poraussyvyys: 1100 mm
Suurin reiän halkaisija: φ80mm
Suurin halkaisija: φ4 500 mm

MMulti{0}}reiän porauslaitteet
Max pituus: 13 000 mm
Max leveys: 10 000 mm
Suurin reiän halkaisija: φ105 mm
Suurin poraussyvyys: 250 mm

Lattiaporaus ja jyrsinkone
Max pituus: 24 000 mm
Max korkeus: 8000 mm
Kääntöpöydän mitat: 9x5m

Pystysuora sorvi
Max korkeus: 6000 mm
Suurin halkaisija: φ22,00 mm

Automatisoitu reunajyrsinkone
Automatisoitu reunajyrsinkone on raskaiden{0}}jyrsinlaitteiden johtava tuote. Sitä käytetään pääasiassa ruostumattomasta teräksestä, hiiliteräksestä ja erikoisteräslajeista valmistettujen suurikokoisten -levyjen hitsausurien valmisteluun (viisteeseen). Se pystyy käsittelemään levyjä, joiden paksuus on enintään 90 mm, pituus 16 metriä ja leveys 4 metriä.
Se on varustettu kahdella jyrsinyksiköllä ja täysautomaattisella jyrsinpään vaihtojärjestelmällä, joka mahdollistaa automaattisen 4-reunaisen viisteen. Sen erottuva ominaisuus on aaltoilevien levyjen ja epäsäännöllisen muotoisten tuotteiden jyrsimiseen käytettävä profilointitekniikka, joka varmistaa uran ehdottoman tasaisuuden jyrsinnän jälkeen.
Hyödyntämällä erityisesti suunniteltuja jyrsinpäitä, se voi tehdä erittäin vaikeita ja monimutkaisia uraprofiileja yhdellä ajolla.
Materiaalit:Tavallinen hiiliteräs, paineastiateräs, kulutusta-kestävä teräs, korkea-luja teräs, ruostumaton teräs, nikkeli-pohjaiset seokset jne.
Leveys:1200 - 4200 mm
Pituus:5800 - 16000 mm
Paksuus:5 - 90 mm
Paino:Jopa 35 tonnia
Tämä reunajyrsinkone on maailman johtava automatisoitu viistejyrsintälaite. Erinomaisella rakennesuunnittelullaan ja edistyneillä dataalgoritmeilla se saavuttaa täyden automatisoinnin levyn havaitsemisesta varsinaiseen jyrsintäprosessiin, mikä parantaa merkittävästi käsittelyn tehokkuutta ja takaa korkean tarkkuuden.
- Käsittelyn tarkkuus
Pituuden tarkkuus:±1 mm, kun L < 10m; ±2 mm, kun L > 10m;
Leveyden tarkkuus:±1 mm;
Diagonaalinen tarkkuus:±2 mm;
Juuren pinnan tarkkuus (tylppä reuna):±1 mm Y--urille; +0.5mm X-uralle.
- Käsittelytehokkuus
Työstötehokkuus on yli 10 kertaa tavanomaisiin reunajyrsintä- tai reunahöyläyslaitteisiin verrattuna.
LÄMPÖKÄSITTELY
Lämpökäsittelyuuni
Uunin maksimikoko: 36 x 12 x 13,5 m
Max nimellislämpötila: 1100 astetta
Suurin lastauskapasiteetti: 800t

Paineastioiden lämpökäsittely
Kaivoslaitteiden lämpökäsittely
Putkilevyn lämpökäsittely
Paineastian pään lämpökäsittely

Asia:Teräslevyjen toimitus 100 000 m³:n kokoisen ammoniakin varastosäiliöprojektiin
GNEE STEEL osallistuu tällä hetkellä100 000 m³:n täyssuojausammoniakkisäiliöprojektin hankintavaihe, joka toimittaa korkealaatuisia{0}}teräslevyjä kriittisiin säiliökomponentteihin. Ammoniakin syövyttävän luonteen ja riskin vuoksiAmmoniakin jännityskorroosiohalkeilu (SCC), projekti edellyttää materiaalien tiukkaa metallurgista valvontaaEN 10028-3 standardit.
Yksi tämän projektin tärkeimmistä teknisistä vaatimuksista ontodellisen tuottovoiman (Re) tiukka rajoituskaikille NL2-luokan materiaaleille. SCC-riskien estämiseksi ammoniakin varastointiympäristöissätodellinen myötöraja ei saa ylittää 390 MPa, riippumatta standardi- tai levypaksuusalueissa määritellyistä nimellisarvoista. Tämä vaatimus asettaa korkeammat vaatimukset teräksenvalmistusprosessin ohjaukselle, lämpökäsittelyn stabiiliudelle ja materiaalitestaukselle.

Raa'at lujat{0}}teräslevyt valmiina 100 000 m³:n täyseristettyyn ammoniakkisäiliön tuotantoon
Projektin materiaalit ja tekniset vaatimukset
Hankkeessa käytetään pääasiassaP355NL2 ja P275NL2 normalisoidut paineastian teräslevyt, joita käytetään laajalti matalan lämpötilan{0}}säiliöissä niiden erinomaisen sitkeyden ja hitsattavuuden ansiosta.
Tärkeimmät tekniset tiedot sisältävät:
- Materiaaliluokat:P355NL2 ja P275NL2 (normalisoitu)
- Sadonvoimakkuus:Normaali minimi / Maksimi rajoitettu390 MPa
- Kovuus:Vähemmän tai yhtä suuri kuin 225 HBW perusmateriaalissa
- Vaikutustestaus:Charpy{0}}V-lovitesti klo-50 astetta, vähintään 27J
- Sertifiointi:EN 102043.1 todistus, valinnaisella3.2 sertifiointi
Nämä tiukat vaatimukset varmistavat, että teräslevyt säilyttävät vakaat mekaaniset ominaisuudet ja kestävät ammoniakin aiheuttamaa jännityskorroosiota-pitkän{1}}käytön aikana.

Teräslevyjen tarkkuusvalssaus ja muotoilu kaareviksi osiksi 100 000 m³:n ammoniakkisäiliöön.
Projektilevyjen määrät ja paksuuden jakautuminen
Teräksen kokonaiskysyntä tähän ammoniakkisäiliöprojektiin on useita tuhansia tonneja, ja se jakautuu pääasiassa eri säiliön osiin:
P355NL2 – Säiliön sisä- ja ulkokuorilevyt
- Alemman kuoren kurssit:50 mm paksuus – noin . 2 000 tonnia
- Keskikuoren kurssit:25 mm paksuus – noin . 1 400 tonnia
- Yläkuoren kurssit:10 mm paksuus – noin . 500 tonnia
P275NL2 – Säiliön pohjalevyt
- Paksuus:10–15 mm – noin . 750 tonnia
P275NL2 – Ripustettu kattorakenne
- Paksuus:5–8 mm – noin . 180 tonnia
S275JR – Ulkokatto (ympäristörakenne)
- Paksuus:10 mm – noin . 450 tonnia
Säiliöiden valmistuksen tehokkuuden parantamiseksi ja kehähitsausten vähentämiseksi projekti edellyttää myösleveät teräslevytminimoida hitsausliitokset, mikä auttaa vähentämään mahdollista SCC-riskiä ammoniakin käyttöolosuhteissa.

Muodotut terässegmentit, jotka on kääritty ja hyllytetty suojaamaan, valmiina 100 000 m³ ammoniakkisäiliökokoonpanoon.
GNEE STEEL tarjoaa erittäin{0}}tarkkoja teräslevyjen valssaus- ja sylinterien valmistusratkaisuja säiliövalmistajille maailmanlaajuisesti.Lähetä meille levyn tekniset tiedot tai valmistuspiirustukset nopeaa tarjousta varten.
| TYYPPI | LUOKKA | TEKNISET TIEDOT |
| Hiiliteräs / niukkaseosteinen kela | Q235A/B/C/D/Q355B(Q345B)/C/D/E/SS400/SAPH400-C/ASTMA283 luokka C |
0,7-2,0*1250/1500mm*C 2,3-19,5*1250/1500/1800/2000mm*C |
| Keskiraskas levy | Q235B/Q355B(Q345B)/C/D/E | 6,0-200x150mm-4000mmxL |
| Aluksen levy |
Q245R/Q345R/HP295/SA516MGR485/SA516GR70/P355NL2/P275NL2/ S275JR//SPV490/ASTM A537 luokka 1 / luokka 2 |
2,5-120x1500mm-3000mmxL |
| Korkealujuus teräs |
510L/610L/700L/750L/BS600MCK4/BS700MCK2/BS700MCK4/ BS960E/BWELDY700QL2/L4/BWELDY960QL4/HG60D/70D/785D/ Q460D/Q550D/690D/690E/TQ600MCD/TQ700MCD/S700MCD/ WYS600/700/STRENX700MCE/Q490E/Q490D |
1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Kuvioitu teräs | HQ235A|B | 1,2-60x 1500mm-2500mmxL |
| Kulutusta{0}}kestävä teräs |
NM360/400/450/500/NM300TP/400TP/450TP/ ABREX400/450/500/B-HARD450XKY/ CREUSABRO4800/8000/EH C400LE/450LE/500LE/ |
3,0-50x1250mm-3300mmxL |
| Kylmävalssattu kela | DC01/RECC/REDT/SPCC/ST12 | 0,5-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Galvanoitu levy | DC51D+AZ/DC51D+Z/DX51D+Z/SGH340+Z275/Z275/Z120/S350GD+ZM275 | 0,45-3,0x1250mm-1500mmxC |
| Marinoitu kela | DD11/SPHC | 2,0-6,0x1500xC |
Ruostumattoman teräksen materiaali- ja pintatiedot
| TYYPPI | LUOKKA | PAKSUUS | PINTA |
| Austeniittista | 304/304H/304L/304J1 | 0,25-150 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austeniittista | 321 | 0,4-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austeniittista | 316/316L/317L/316Ti | 0,3-80 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL/NO.1 |
| Austeniittista | 201(J1/J2/J5) | 0,35-12 mm | 2B/NO.1/1D |
| Ferriitti | 430 | 0,4-3,0 mm | 2B/BA/NO.4/8K/SB/HL |
| Ultrapuhdas ferriitti | 443 | 0,4-2,0 mm | 2B |
| Ultrapuhdas ferriitti | 436L/439/444/441 | 0,5-3,0 mm | 2B/2D |
Erikoisteräs/nikkelipohjainen seos
| TYYPPI | LUOKKA | LUOKKA (ASTM) | LUOKKA (FI) | PAKSUUS |
| Lämmönkestävää-terästä | 309S | S30908 | 1.4833 | 0,5-40 mm |
| Lämmönkestävää-terästä | 310S | S31008 | 1.4845 | 0,5-40 mm |
| Duplex ruostumaton teräs | 2101 | S32101 | 1.4162 | 1,5-50 mm |
| Duplex ruostumaton teräs | 2304 | S32304 | 1.4362 | 3,0-50 mm |
| Duplex ruostumaton teräs | 2205 | S32205/S31803 | 1.4462 | 0,5-60 mm |
| Duplex ruostumaton teräs | 2507 | S32750 | 1.4410 | 1,0-60 mm |
| Superausteniitti{0}}teräs | 904L | N08904 | 1.4539 | 0,6-50 mm |
| Superausteniitti{0}}teräs | 254SMO | S31254 | 1.4547 | 0,5-50 mm |
| Superausteniitti{0}}teräs | 1.4529 | N08926 | 1.4529 | 0,5-50 mm |
| Superausteniitti{0}}teräs | AL-6XN | N08367 | 1.4478 | 0,5-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | Seos 31 | N08031 | 1.4562 | 1,0-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | 800 | N08800 | 1.4876 | 0,8-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | 800H | N08810 | 1.4958 | 0,8-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | 800HT | N08811 | 1.4959 | 0,8-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | Seos 28 | N08028 | 1.4563 | 1,0-20 mm |
| Nikkelipohjainen seos | Seos 20 | N08020 | 2.4660 | 1,0-20 mm |
| Nikkelipohjainen seos | 825 | N08825 | 2.4858 | 0,8-40 mm |
| Nikkelipohjainen seos | C276 | N10276 | 2.4819 | 0,5-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | C22 | N06022 | 2.4602 | 1,0-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | 625 | N06625 | 2.4856 | 0,8-20 mm |
| Nikkelipohjainen seos | 400 | N04400 | 2.4360 | 1,0-20 mm |
| Nikkelipohjainen seos | 600 | N06600 | 2.4816 | 1,0-50 mm |
| Nikkelipohjainen seos | Puhdas Ni 201 | N02201 | 2.4061 | 0,5-20 mm |
| Titaani | TA1 | Gr.1 | Luokka 1 | 0,5-50 mm |
| Titaani | TA2 | Gr.2 | Luokka 2 | 0,5-50 mm |
Toimitamme myös S237JR S275JR S355JR s355J0 s355J2 HEA HEB HEM H -palkki
| Tuotteen nimi | EN 10025 Rakenteellinen H-palkki (HEA-/HEB-/HEM-sarja) |
| Saatavilla sarja | HEA100-1000 / HEB100-1000 / HEM100-1000 |
| Luokka | S235JR / S275JR / S355JR / S355J0 / S355J2 |
| Vakio | EN 10025-2 / EN 10034 |
| Pituus | 6m / 9m / 12m tai räätälöity |
| Laipan leveys | 100-400mm |
| Verkkojen paksuus | 5-16mm |
| Laipan paksuus | 8-40mm |
| Toleranssi | EN 10034 mukaan |
| Pintakäsittely | Mustaksi maalattu / kuumasinkitty / ruosteöljypinnoitettu / PE-pinnoitettu |
| Tekninen prosessi | Kuumavalssattu |
| Seos vai ei | Ei--seos |
| Tarkastus | FI 10204 3.1 MTC, Ultraäänitesti, Mittatarkastus, Pintatarkastus |
| Sertifiointi | ISO 9001 / CE / FI 10204 3.1 |
| Yksikköpainoalue | 1000-25000 kg per kappale |
| Laskutusmenetelmä | Teoreettisen painon mukaan |
| Pakkaus | Teräsnauha, vedenpitävä kääre, soveltuu merirahtivientiin |
| Toimitusaika | 15-30 päivää talletuksen jälkeen |
| Pääsatama | Tianjinin satama (muut portit saatavilla pyynnöstä) |
| Sovellukset | Teräsrakenteet, sillat, teollisuusrakennukset, offshore-lavat, varastokehykset |
| Vakio | Luokka | MPa Tuottovoima |
MPa Vetolujuus |
% Pidentymä |
Pitkittäisiskutesti | |
| tutkinnon Lämpötila |
KV2/J vaikutusenergiaa |
|||||
| EN 10025-2 | S235JR | Suurempi tai yhtä suuri kuin 235 | 360-510 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 26 | 20 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 27 |
| S235J0 | 0 | |||||
| S275JR | Suurempi tai yhtä suuri kuin 275 | 410-560 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 23 | 20 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 27 | |
| S275J0 | 0 | |||||
| S275J2 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 21 | -20 | ||||
| S355JR | Suurempi tai yhtä suuri kuin 355 | 470-630 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 22 | 20 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 27 | |
| S355J0 | 0 | |||||
| S355J2 | -20 | |||||
| S355K2 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 20 | -20 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 40 | |||
| S450J0 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 450 | 550-720 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 17 | 0 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 27 | |
| EN 10025-4 | S355M | Suurempi tai yhtä suuri kuin 355 | 470-630 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 22 | -20 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 40 |
| S355ml | -50 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 27 | ||||
| S460M | Suurempi tai yhtä suuri kuin 460 | 540-720 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 17 | -20 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 40 | |
| EN 10025-5 | S355J0WP | Suurempi tai yhtä suuri kuin 355 | 470-630 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 22 | 0 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 27 |
| S355J2WP | Suurempi tai yhtä suuri kuin 20 | -20 | ||||
| S355J0W | Suurempi tai yhtä suuri kuin 355 | 470-630 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 22 | 0 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 27 | |
| S355J2W | -20 | |||||
| S355K2W | Suurempi tai yhtä suuri kuin 20 | -20 | Suurempi tai yhtä suuri kuin 40 | |||
| Nimitys | Yksikköpaino (kg/m) |
Standard Secional Mitat (mm) |
Poikkipinta-ala (cm³) |
|||||
| W | H | B | t1 | t2 | r | A | ||
| HE100 | A | 16.7 | 96.0 | 100.0 | 5.0 | 8.0 | 12.0 | 21.24 |
| B | 20.4 | 100.0 | 100.0 | 6.0 | 10.0 | 12.0 | 26.04 | |
| M | 41.8 | 120.0 | 106.0 | 12.0 | 20.0 | 12.0 | 53.24 | |
| HE120 | A | 19.9 | 114.0 | 120.0 | 5.0 | 8.0 | 12.0 | 25.34 |
| B | 26.7 | 120.0 | 120.0 | 6.5 | 11.0 | 12.0 | 34.01 | |
| M | 52.1 | 140.0 | 126.0 | 12.5 | 21.0 | 12.0 | 66.41 | |
| HE140 | A | 24.7 | 133.0 | 140.0 | 5.5 | 8.5 | 12.0 | 31.42 |
| B | 33.7 | 140.0 | 140.0 | 7.0 | 12.0 | 12.0 | 42.96 | |
| M | 63.2 | 160.0 | 146.0 | 13.0 | 22.0 | 12.0 | 80.56 | |
| HE160 | A | 30.4 | 152.0 | 160.0 | 6.0 | 9.0 | 15.0 | 38.77 |
| B | 42.6 | 160.0 | 160.0 | 8.0 | 13.0 | 15.0 | 54.25 | |
| M | 76.2 | 180.0 | 166.0 | 14.0 | 23.0 | 15.0 | 97.05 | |
| HE180 | A | 35.5 | 171.0 | 180.0 | 6.0 | 9.5 | 15.0 | 45.25 |
| B | 51.2 | 180.0 | 180.0 | 8.5 | 14.0 | 15.0 | 65.25 | |
| M | 88.9 | 200.0 | 186.0 | 14.5 | 24.0 | 15.0 | 113.3 | |
| HE200 | A | 42.3 | 190.0 | 200.0 | 6.5 | 10.0 | 18.0 | 53.83 |
| B | 61.3 | 200.0 | 200.0 | 9.0 | 15.0 | 18.0 | 78.08 | |
| M | 103 | 220.0 | 206.0 | 15.0 | 25.0 | 18.0 | 131.3 | |
| HE220 | A | 50.5 | 210.0 | 220.0 | 7.0 | 11.0 | 18.0 | 64.34 |
| B | 71.5 | 220.0 | 220.0 | 9.5 | 16.0 | 18.0 | 91.04 | |
| M | 117 | 240.0 | 226.0 | 15.5 | 26.0 | 18.0 | 149.4 | |
| HE240 | AA | 47.4 | 224.0 | 240.0 | 6.5 | 9.0 | 21.0 | 60.38 |
| A | 60.3 | 230.0 | 240.0 | 7.5 | 12.0 | 21.0 | 76.84 | |
| B | 83.2 | 240.0 | 240.0 | 10.0 | 17.0 | 21.0 | 106.0 | |
| M | 157 | 270.0 | 248.0 | 18.0 | 32.0 | 21.0 | 199.6 | |
| HE260 | AA | 54.1 | 244.0 | 260.0 | 6.5 | 9.5 | 24.0 | 68.97 |
| A | 68.2 | 250.0 | 260.0 | 7.5 | 12.5 | 24.0 | 86.82 | |
| B | 92.9 | 260.0 | 260.0 | 10.0 | 17.5 | 24.0 | 118.4 | |
| M | 172 | 290.0 | 268.0 | 18.0 | 32.5 | 24.0 | 219.6 | |
| HE280 | AA | 61.3 | 264.0 | 280.0 | 7.0 | 10.0 | 24.0 | 78.02 |
| A | 76.4 | 270.0 | 280.0 | 8.0 | 13.0 | 24.0 | 97.26 | |
| B | 103 | 280.0 | 280.0 | 10.5 | 18.0 | 24.0 | 131.4 | |
| M | 189 | 310.0 | 288.0 | 18.5 | 33.0 | 24.0 | 240.2 | |
| HE300 | AA | 69.8 | 283.0 | 300.0 | 7.5 | 10.5 | 27.0 | 88.91 |
| A | 88.3 | 290.0 | 300.0 | 8.5 | 14.0 | 27.0 | 112.5 | |
| B | 117 | 300.0 | 300.0 | 11.0 | 19.0 | 27.0 | 149.1 | |
| M | 238 | 340.0 | 310.0 | 21.0 | 39.0 | 27.0 | 303.1 | |
| HE320 | AA | 74.3 | 301.0 | 300.0 | 8.0 | 11.0 | 27.0 | 94.58 |
| A | 97.7 | 310.0 | 300.0 | 9.0 | 15.5 | 27.0 | 124.4 | |
| B | 127 | 320.0 | 300.0 | 11.5 | 20.5 | 27.0 | 161.3 | |
| M | 245 | 359.0 | 309.0 | 21.0 | 40.0 | 27.0 | 312.0 | |
| HE340 | AA | 78.9 | 320.0 | 300.0 | 8.5 | 115 | 27.0 | 100.5 |
| A | 105 | 330.0 | 300.0 | 9.5 | 16.5 | 27.0 | 133.5 | |
| B | 134 | 340.0 | 300.0 | 12.0 | 215 | 27.0 | 170.9 | |
| M | 248 | 377.0 | 309.0 | 21.0 | 40.0 | 27.0 | 315.8 | |
| HE360 | AA | 83.7 | 339.0 | 300.0 | 9.0 | 12.0 | 27.0 | 106.6 |
| A | 112 | 350.0 | 300.0 | 10.0 | 17.5 | 27.0 | 142.8 | |
| B | 142 | 360.0 | 300.0 | 12.5 | 22.5 | 27.0 | 180.6 | |
| M | 250 | 395.0 | 308.0 | 21.0 | 40.0 | 27.0 | 318.8 | |
| HE400 | AA | 92.4 | 378.0 | 300.0 | 9.5 | 13.0 | 27.0 | 117.7 |
| A | 125 | 390.0 | 300.0 | 11.0 | 19.0 | 27.0 | 159.0 | |
| B | 155 | 400.0 | 300.0 | 13.5 | 24.0 | 27.0 | 197.8 | |
| M | 256 | 432.0 | 307.0 | 21.0 | 40.0 | 27.0 | 325.8 | |
| HE450 | AA | 99.8 | 425.0 | 300.0 | 10.0 | 13.5 | 27.0 | 127.1 |
| A | 140 | 440.0 | 300.0 | 11.5 | 21.0 | 27.0 | 178.0 | |
| B | 171 | 450.0 | 300.0 | 14.0 | 26.0 | 27.0 | 218.0 | |
| M | 263 | 478.0 | 307.0 | 21.0 | 40.0 | 27.0 | 335.4 | |
Suositut Tagit: s275jr+ar paksun levyn ominaisuudet ja pinnanlaatukäsittely s275jr+ar:lle, Kiina s275jr+ar paksun levyn ominaisuudet ja pintalaatukäsittely s275jr+ar valmistajille, toimittajille, tehtaalle









